Skip to main content
Amaç Gerçekten Tarihi Eserleri Korumak mı?

Amaç Gerçekten Tarihi Eserleri Korumak mı?

Birinci derece tarihi eser olarak tescillenmesine rağmen yıkılmaya terkedilen Cercle d'Orient binası, 1970'li yıllardan bu yana yaşama döndürülmeye çalışıldı. Ancak kimse buna cesaret edemedi. Çünkü dünya standartlarında bir restorasyon çalışması; uzmanlık, bilgi ve ciddi bir sermaye gerektiriyor. Biz bu cesareti gösterdik. Bilgimize, aklımıza, kalite anlayışımıza ve uzman ekibimize güvendik. Cercle d'Orient'la yapısal olarak ilgisi bulunmayan ve yerinde restore edilemeyecek kadar yıpranan Emek Sineması'nı diriltmek ve yaşatabilmek için çözüm aradık. Her adımımızı, Anıtlar Yüksek Kurulu başta olmak üzere ilgili tüm resmi kurumların bilgisi dahilinde, onların onay ve kontrolleriyle attık. Bugün ortaya, restorasyon kalitesiyle dünya standartlarında bir iş çıkardık.

Ne yazık ki bu süreçte gördük ki, "ideolojiler" ve "bilgi eksikliği" her zaman olduğu gibi yine gözleri köreltti. Hem de Emek Sineması'yla ilgisi olmayan tarihi Cercle d'Orient binasını hedef alacak kadar... İnanıyoruz ki bu duruma en güzel cevabı yine toplumun vicdanı ve yaptığımız işin kalitesi verecek.

Grand Pera olarak, Cercle d'Orient binasını ve projemizi hedef alan her türlü fiziki saldırı karşısında yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Grand Pera

Grand Pera

Grand Pera

Grand Pera

Grand Pera